O mnie

Nazywam się Ewa Bonder, jestem certyfikowanym psychodietetykiem.

Według mnie jedzenie to piękne doznanie, które powinno dawać zdrowie, siłę i radość. Przeciwstawiam się zatem tym restrykcjom, które nie mają swojego uzasadnienia medycznego, a prowadzić mogą jedynie do napięcia, frustracji, a nawet choroby. Zamiast tego przeprowadzam przez proces zmiany nawyków, uczę diety równowagi i technik uważnego jedzenia. Pomagam tym samym wypracować zdrową relację z jedzeniem, która daje kontrolę, chroni przed niepożądanymi reakcjami i pozwala osiągnąć  cel.

Punktem wyjścia była potrzeba pomocy samej sobie z po wieloletnich problemach zdrowotnych i nadprogramowych kilogramach. Chciałam nie tylko wprowadzić zmiany, ale przede wszystkim zrozumieć mechanizmy, które zachodzą w moim ciele i w mojej głowie, aby nauczyć się je kształtować. Potrzeba zmieniła się w pasję, a pasja w sposób na życie i pracę.

Działam holistycznie. Zdobytą wiedzę merytoryczną z zakresu psychodietetyki, dietetyki i podstaw mikrobioty jelitowej, łączę z pracą nad emocjami, nawykami i wyzwaniami codzienności. Wszystko po to, aby móc mądrze i w pełni cieszyć się jedzeniem.