Zakres terapii

Pomogę Ci  uporać się z jedzeniem emocjonalnym (np. zajadaniem stresu, smutku lub nudy), kompulsywnym (jedzeniem napadowym) i zewnętrznym, (jedzeniem tego, co jest jest w zasięgu ręki lub wzroku). Wspólnie też uwolnimy Cię od wyrzutów sumienia po posiłku, damy Ci wsparcie w mądrym i zdrowym dla Twojego ciała i psychiki przejęciu kontroli nad masą ciała. Przerwiemy też błędne koło diet odchudzających i nauczymy Cię czerpać prawdziwą frajdę ze smaku. Wspólnie stworzymy Twoją indywidualną strategię żywieniową, ale uprzedzam, że nie rozpiszę Ci diety. Last but not least – wzmocnimy też, tak ważną dla procesu zmiany, świadomość Twojej wartości i pewność siebie.

Metoda mojej pracy

Od 2016 roku zajmuję się psychologią odżywiania. Jestem terapeutką, psychodietetyczką i nauczycielką mindful eating. Prowadzę sesje ukierunkowane na świadomą zmianę relacji z jedzeniem.

Moja metoda terapeutyczna jest eklektyczna i intuicyjna. Jej formułę idealnie oddają słowa amerykańskiej psycholożki Edith Eger: „Nazy­wam ją tera­pią wyboru, ponie­waż istotą i pod­stawą wol­no­ści jest wła­śnie umie­jęt­ność doko­ny­wa­nia wybo­rów.” Techniki mojej pracy opierają się zatem głównie o naukę samoobserwacji, codziennej praktyki mindfulness (uważności i świadomości działania) i technik mindful eating (uważnego jedzenia). Wzmocniam, tak ważną dla procesu zmiany, świadomość siebie, mechanizmów i systemu reakcji.

Czasami wystarczy zadać odpowiednie pytanie, żeby znaleźć odpowiedź zmieniającą życie.

Ściśle współpracuję z wykwalifikowanymi lekarzami, specjalistą ginekologii i perinatologii a także dietetykczką kliniczną. Wszystko po to, aby zapewnić swojej pacjentce jak najbardziej kompleksową opiekę.

Terapia ma charakter indywidualnych spotkań online (Skype). Dzięki tej formule możesz w dogodnym dla Ciebie terminie uczyć się, jak skutecznie dbać o swoje zdrowie psychofizyczne. Wkrótce będę także przyjmowała stacjonarnie w lekarskich gabinetach opieki zdrowia kobiet w Warszawie.

Kompetencje

Ukończyłam studia na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Tematem mojej pracy końcowej był: „Mindfulness – praktyka wspierająca proces leczenia otyłości”.

Jestem również psychodietetykiem dyplomowanym przez Polski Instytut Dietetyki. Posiadam certyfikat z zakresu dietetyki oraz z zakresu żywienia kobiet aktywnych. Przeszłam kurs nakierunkowany na techniki terapii jedzenia kompulsywnego. Brałam także udział w szkoleniu z zakresu mikrobioty jelitowej realizowanym przez Insytut Medycyny Zapobiegawczej w Łodzi. W 2020 i 2021 roku uczestniczyłam w konferencji „Neuropsychiatria i neuropsychologia” pod patronatem Kliniki Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Prawodpodobnie wiem, z czym się mierzysz

Jestem też praktykiem. Doskonale bowiem wiem, jak to jest mieć znaczącą nadwagę – łącznie schudłam prawie 40 kg. Wiem, jak to jest mieć toksyczne relacje z jedzeniem – wiele lat towarzyszył mi wewnętrzny chaos, niezrozumienie swojego ciała i brak komunikacji z emocjami. Na szczęście znalazłam siłę i pomysł, a później narzędzia do tego, żeby to zmienić.

Od 2016 roku dbam o siebie holistycznie. Świadomie się odżywiam, troszczę się o ciało i dbam o zdrowie psychiczne. Na co dzień medytuję i trenuję obecność. Praktykuję mindfulness, który absolutnie odmienia moją codzienność. Jestem przekonana o naprawczej sile świadomości własnej wartości i samooceny. Dlatego dziś pracę ze swoimi podopiecznymi opieram o naukę aktywnej samoobserwacji, szerokiej uważności i świadomego traktowania siebie.

Reasumując

Składniki Szczęścia to mój autorski program stworzony w grudniu 2018 roku, w którym łączę wykształcenie, doświadczenie i empatię, aby pomagać kobietom w zmianie jakości ich życia. Stałam się przewodniczką, jaką sama chciałabym spotkać na swojej drodze wiele lat temu.

Spotkania indywidualne z Ewą były dla mnie przełomowym procesem w zrozumieniu mojej relacji z jedzeniem.
Ewa komunikowała się ze mną w czuły i bardzo skuteczny sposób. To dzięki jej empatii i zrozumieniu moich potrzeb, przepracowałam moje szkodliwe odruchy związane z odżywianiem oraz nauczyłam się je niwelować, nie tracąc przy tym przyjemności z jedzenia. Polecam z całego serca współpracę z Ewą każdej kobiecie, która, podobnie do mnie, straciła kontakt ze swoim ciałem i chciałaby odzyskać kontrolę nad tym jak i kiedy się odżywia. Ewa, dziękuję!

Maria

 

To, co proponuje Ewa, to jak sama żyje i się żywi (nie mylić z jedzeniem) jest bardzo intuicyjne, naturalne i proste. Wchodzi w krew raz na zawsze jak jazda na rowerze. Jak raz pojmiesz pewne podstawowe, naprawdę proste, prawdy o jedzeniu i kaloryczności składników, to potem sama będziesz swoim żaglem, sterem i okrętem. Z Ewą zaczniesz zupełnie intuicyjnie jeść świadomie i zdrowo. Sama będziesz potrafiła bez zbędnego wysiłku dopasować posiłki do swoich potrzeb. Bez wyrzeczeń i cierpienia. Ja jestem wyjątkowo odporna na wszelkie nakazy, tabelki, miarki, diety itd. Kocham jeść, jestem wolnym ptakiem i Ewa przyniosła mi rozwiązania idealnie dopasowane do tego, co lubię, jak żyję i czego potrzebuję. Więc teraz zdrowie, satysfakacja i wdzięczność milion!

Marta Marczak

Dzięki Składnikom Szczęścia dowiedziałam się, jak ważna jest uważność oraz szacunek do siebie na drodze do zmiany. Sukcesem jest dobry plan. Dzięki Ewie dowiedziałam się czegoś nowego o samej sobie, zwróciłam uwagę na rzeczy i sytuacje, których do tej pory nie zauważałam. Nauczyłam się być tu i teraz, nie planować, nie oceniać, nie myśleć o tym, co było, ale również i przede wszystkim nauczyłam się, jak kontrolować swoje emocje i napady jedzenia. Czy można schudnąć bez diety? Można. Czy można kontrolować swoje emocjonalne napady na „lodówkę”? Można. Najpierw trzeba zacząć od głowy... zrozumieć siebie. I dlatego polecam serdecznie Składniki Szczęścia 💛 Dziękuję Ewa, że jesteś.

Magda Walkowiak

 

Znalazłam profil Ewy na Instagramie przez przypadek. Jakiś post wyświetlił się jako proponowane i z ciekawości kliknęłam zaintrygowana estetyką. Okazało się, że uwiódł mnie nie tylko wyglądem, ale też tematami i sposobem ich poruszania. Trafiała w samo sedno, którego ja unikałam - niezdrowej relacji z jedzeniem. Zdecydowałam się na konsultacje i już po pierwszej wiedziałam, że znalazłam osobę, która mi pomoże. Godna zaufania, entuzjastyczna, optymistyczna, ale przy tym wszystkim niesamowicie szczera osoba pomogła mi zmienić nie tylko relację z jedzeniem, ale przede wszystkim tor myśli, skierowany bardziej na to, co czuję niż to, co mi się wydaje i chcę. Jakikolwiek jest Twój problem z jedzeniem, jestem przekonana, że Ewa zaopiekuje się Tobą i pomoże Ci przejść tę żmudną drogę razem.

Zosia

Odkryłam Ewę na Instagramie kilka miesięcy temu i od razu byłam zafascynowana jej podejściem do życia, a przede wszystkim do jedzenia. Indywidualne spotkania z Ewą „przy kawie" nauczyły mnie uważności, a jedzenie przestało być dla mnie wrogiem tylko przyjacielem. Każdy posiłek zaczynam traktować jako cudowną przygodę i celebruję każdy kęs. Ponadto rozmowy z Ewą są inspirujące, jest niezwykle otwarta, inteligenta i po prostu super z niej kobietka. Dziękuję

Aleksandra Ołowska

 

Nie ukrywam, że jem szybko, nieuważnie, szkoda mi czasu, żeby „po prostu” jeść. Przecież można w tym czasie czytać/oglądać/rozmawiać. Można, ale skupienie się WYŁĄCZNIE na jedzeniu to dla mnie niesłychane odkrycie. Śniadanie zjedzone dziś w ten sposób smakowało inaczej. Byłam zaskoczona, jak wiele smaków czuję, jak ciężko jest dokładnie przerzuć każdy kęs. Musiałam się tego dosłownie uczyć w trakcie jedzenia. Brzmi śmiesznie, ale jak się spróbuje, to okazuje się, że jemy znacznie za szybko. Przede wszystkim zjadłam połowę porcji i przysięgam, że jestem najedzona. W lekki, przyjemny sposób. Głód został zaspokojony, dalej czuję, jak wszystko smakowało. Uważność będzie towarzyszyć mi przy każdym posiłku. Dziękuję ❤️

Magda Żółcińska

 

Ewa to złoty człowiek i cierpliwa nauczycielka. Dzięki niej poznałam podstawy uważnego żywienia i uczę się pod jej opieką wprowadzać je w życie. Swój kurs prowadzi z indywidualnym podejściem do potrzeb kursantki i z ogromnym oddaniem. Dzięki niej uczę się świadomie podejmować decyzje na temat mojego żywienia i... życia.
Ten kurs wpływa nie tylko na jakość spożywanych produktów, ale też na aspekty życia, w których zwracamy uwagę na SIEBIE, podążamy za intuicją, słuchamy swojego ciała. Dziękuję Ci, że jesteś!

Asia Kryger

 

Spotkania z Ewą to dobrze wypełniony czas. Czas na refleksję, myśli wokół siebie i czas w przyjaznej, bezpiecznej przestrzeni.
Polecam każdemu, kto się wacha czy zająć się sobą i skupić swoją uwagę na potrzebach, o których na co dzień nie ma się czasu myśleć. Ponad to, dzięki Ewie, uczę się budować swój kręgosłup uważności na siebie, na jedzenie, na swoje ciało. Ewa jest bardzo dobrych „słuchaczem” i odbiorcą potrzeb, w czasie naszych spotkań skupia się na mnie. Ma duża wiedzę w zakresie psychodietetyki i jest dobrym liderem. Dzięki niej zrozumiałam, że nie potrzebuję zmian, ale rozwoju. Jestem zadowolona z efektów jakie osiągam przy niej. Liczę na kontunuowanie tej drogi.

Magda

Spotkania z Ewą to czas, który warto sobie podarować, bo to dla mnie np. ten wyjątkowy moment, kiedy rozmowa jest o mnie, jest skierowana na moje potrzeby. Na co dzień zwykle ważniwjsze są inne sprawy, inny ludzie, praca itp. Spotkania z Ewą to szczere rozmowy, trochę jak z przyjaciółką. Różnica jest taka, że Ewa nie powie, że cały świat jest zły, żeby na chwilę poprawić Ci nastrój. Z pomocą Ewy stworzysz plan na te gorsze chwile, żeby lepiej radzić sobie z nimi a nie odwracać się od nich udając, że ich nie ma. Dzięki rozmowom z Ewą uczę się nie tylko dobrej relacji z jedzeniem, uczę się na nowo mieć fajną relację ze sobą a od tego wszytsko się zaczyna 😊

Monika

 

Spotkania z Ewą pomogły w uświadomieniu sobie gdzie tak naprawdę leży problem i z czego on wynika. Ewa to bardzo empatyczna osoba, która potrafi wejść w buty klienta. Polecam z całego serca 🙂

Jola S

Świadomość życia, mojej drogi, stosunku do jedzenia, do mojego ciała i do moojej głowy rodziła się we mnie od dłuższego czasu! Dzięki mojej przewodniczce Ewie, której jestem bardzo wdzięczna, nasza praca która trwała chwilę dłuższą, ale pozostała do dziś. Choć na początku było ciężko dotrzeć do mojego wnętrza to dziś wiem, że dzięki tej naszej współpracy zbieram żniwo. Nasza praca nie poszła na marne z tego się cieszę najbardziej! Dziś Kocham Siebie a w tym wszystkim właśnie o to mi chodziło - o akceptację, miłość i radość z życia, a stosunek do całej reszty, nad którą pracowałyśmy stał się wielką przyjemnością a nie przymusem. Bardzo dziękuję, że miałaś mnie pod opieką w tak trudnym dla mnie czasie ❤️

Sylwia Sz.

Pracowałyśmy z Ewą nad moim podejściem do jedzenia od września. Ewa zwróciła uwagę na wiele rzeczy, ale przede wszystkim dzięki niej zaczęłam bardziej się szanować. Wróciłam do medytacji i daje sobie czas. Czas na zabdanie o siebie, czas na zjedzenie posiłku w uwaznosci, czas na swoje hobby. Ewa daje ogrom różnych technik aby ta droga była łatwiejsza. Bardzo polecam pracę z Ewą. Dostałam duża dawkę wiedzy i motywację do dalszego rozwoju.

Renata K.